30 yıllık gazeteciyi parke taşı işine verdiler!

Dem Partili Diyarbakır Bağlar Belediyesi, belediyenin basın biriminde çalışan 30 yıllık gazeteci Saffet Azbay’ı sürgüne göndererek adeta baskı uyguladı.

Aynı zamanda uzun yıllardır ulusal ve yerel televizyonlarda spor programı yorumcusu olan, çevresinde herkes tarafından sevilen gazeteci Saffet Azbay, basın biriminde çalıştığı Bağlar belediyesinde Fen İşleri Müdürlüğü emrine sürgün edilerek parke taşı işinde görevlendirildi.

GAZETECİ SÜRGÜN EDİLDİ

Uzun yıllar yazdığı yazılar, yaptığı haberler ve televizyon programlarıyla bilinen Azbay, şimdi Diyarbakır’ın 40 dereceyi aşan sıcağında sokaklarda parke taşı temizliyor ve döşüyor.

“AMAÇ İSTİFAYA ZORLAMAK, RENCİDE ETMEK”

Yaşadıklarıyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Azbay; “Uzun yıllardır çalışıyorum. Kimse ile bir sorunum yok ama demek ki benimle sorunu olanlar varmış. Hukuksuz bir şekilde parke taşı işine verdiler. 80 güne yakın yasal izin hakkım var. Bunu istedim. Bahane üretip onu da vermediler. Amaç istifaya zorlamak, rencide etmek. Ama ben pes etmeyeceğim. Biz emeğiyle bugünlere gelen insanlarız. Bizi kimse yıldıramaz. Bundan sonra ne olur, başıma ne gelir, bana ne yaparlar bilmiyorum. Bizim Allah’tan başka kimsemiz yok. Rızkın kefili Allah’tır. Bizim için çalışmanın ayıbı yok. Takdir kamuoyunun” ifadelerini kullandı

 

 

 

KAYNAK: ELAZIĞ SON HABER

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir