Gençlerin Rızkından Yediği Gerekçesiyle Yaşlıların Canını Alan “Artvin Canavarı” Lakaplı Türk Seri Katilin Kan Donduran Öyküsü

“Baltalı Katil” ya da “Artvin Canavarı” olarak da bilinen Türk seri katil ve tecavüzcü Adnan Çolak, 3 senede 11 kişinin canına kıydı.

Kurbanlarının neredeyse hepsi de yaşlı kadınlardı. Hazırsanız tüyler ürpertici hikâyenin derinliklerine inelim ve sonrasında neler olduğuna bakalım.

Adnan Çolak, cinayetlerine 1992 yılında başladı.

1952 doğumlu Çolak, evli ve 3 çocuk babasıydı. Yaşları 68 ila 95 arasında değişen 11 kişiyi öldürdü ve bunlardan 6 kadına öldürmeden önce tecavüz etmişti. Cinayetlerinde balta kullandığı için halk arasında ona “baltacı” deniyordu.

58 yaşındaki, boğazı tülbentle sıkılıp bayıltılan bir kurbanı yakalanmasına sebep oldu. Çolak, tecavüz ettikten sonra kadını öldü sanarak orada bırakmıştı ancak kurbanı hayattaydı. Hediye İpek adlı zavallı kadın, komşularından yardım isteyip hastaneye kaldırılmıştı.

Mahkeme sürecine girildi.

Hediye İpek, komşusu Adnan Çolak’ı en ince ayrıntısına kadar anlattı. Polis, adamı aynı gün içinde yakaladı ve yargı süreci başladı. İşlediği suçların hepsini birer birer, soğukkanlılıkla anlatmıştı.

Yaşlılara karşı işlediği suçların sebebi olarak ise yaşlıların, gençlerin rızkını yediğini ve onca yıl yaşadıkları için daha fazla yaşamalarına gerek olmadığını söyledi. Tecavüzlerini de 7-8 yaşlarındayken anne-babasının cinsel ilişkiye girmelerine şahit olmasıyla ilişkilendiriyordu. Ayrıca çocukken kuzeni tarafından tecavüze uğramıştı.

Cezası verildi ancak sonra…

1995 senesinde yakalandıktan sonra davası 5 yıldan uzun sürdü. Sonunda suçlu bulunduğunda 6 kez idam cezasına ve 40 yıl hapis cezasına çarptırıldı. 2004 senesinde idam cezasının kaldırılmasıyla cezası, ömür boyu hapse çevrildi. 28 Mayıs 2005’te ise şartlı tahliye düzenlemesi kapsamında serbest bırakıldı. Şu anda nerede, ne yapıyor, hayatta mı, bilinmez…

Kaynaklar: Wikipedia, Posta Gazetesi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir